Choď na obsah Choď na menu
 


Boh chápe naše utrpenie

3. 6. 2011

 

Do rádia zavolal jeden malý chlapec, aby sa podelil o príbeh a lekciu, ktorú mu Boh dal – posolstvo, ktoré si získalo pozornosť celého sveta.

13-ročný Logan Hederson žije na ranči uprostred Nebrasky. Izolovaný od zvyšku sveta, často počúva KSBJ, kresťanské rádio z Houstonu v Texase, ktoré chytá cez SkyAngel (kresťanská televízia). Koncom novembra Logan zavolal do rádia a jeho hlas čoskoro počul celý svet.

 

-          Ahoj, Mike, môžem s tebou hovoriť?

-          Jasnačka, Logan, čo máš na srdci?

-          Hm.... chcem ti len povedať, čo mi práve povedal Boh.

-          Dobre....

-          Munulú noc môj otec chytal do lasa jedno teľa. A toto teľa sa narodilo jednej naozaj starej krave. A ona už nemala veľmi dobré mlieko. Už nemala vitamín C a tak...

-          Áno...

-          A ona mu zlomila chrbticu.... a dnes ráno som šiel a sám som ho utratil... Hovoril som s Bohom a pýtal som sa ho: „Prečo? Ono bolo výnimočné.“ A Boh povedal: „Vieš čo, Logan, aj môj syn bol výnimočný, ale jeho smrť mala zmysel.“ A svojím spôsobom je to rovnaké. To teľa som mal veľmi rád... a Boh mal rád svojho Syna.

-          Logan, máš úplnú pravdu. Je to tak!... Myslíš, že budeš v pohode?

-          Áno, budem. Len som vám všetkým chcel povedať... že je to také dôležité... Keď stratíte niekoho, koho ste milovali, alebo hoci aj zvieratko, tak si spomeňte... vždy si spomeňte, že aj Boh dal svojho Syna... a On chápe... On bude vždy chápať... Len vždy bežte k nemu!

-          Logan, ani si neuvedomuješ, akú máš pravdu, kámo.

-          Len som si hovoril, že vám zavolám a poviem vám to. Mám vás veľmi rád.

-          Aj my ťa máme radi. Ahoj.

-          Ahoj.

 

http://www.youtube.com/watch?v=C0r_FbARIn8&feature=BFa&list=PL378E724CC1D2CC1D&index=3